IDEALNE BIURO Blog o wnętrzach do pracy. Dzięki eksperckiej wiedzy o oddziaływaniu przestrzeni na człowieka, wiemy jak stworzyć nowoczesne i przyjazne biuro, w którym pracownicy będą realizować swój prawdziwy potencjał i podnosić swoją efektywność.

Przestrzeń Centrum technologicznego K3 System
20 lutego, 2023
1 rok temu
629 wyświetleń

Helikon wspierał budowę Centrum technologicznego K3 System.

Jakie cele stoją przed K3 System?

Celem biznesowym K3 System jest wspieranie rozwoju Klientów poprzez analizę ich potrzeb i dostawę adekwatnych rozwiązań IT. Drugim celem jest umacnianie pozycji naszej firmy jako jednej z czołowych firm IT w regionie.

Jaki cel chcieliście osiągnąć poprzez budowę K3 Business Park?

W roku 2020 nasza firma przeprowadziła się do swojej nowo wybudowanej siedziby K3Business Park zlokalizowanej przy ul. Kosmatki 70 w Warszawie. Nowa siedziba, otworzyła przed firmą duże możliwości rozwoju  m.in. w obszarze szkoleń – powstało centrum szkoleniowe IT– Akademia K3 oraz w obszarze wsparcia Klientów – Centrum Technologii IBM oraz centrum testowe i laboratorium, gdzie nasi Klienci mogą przetestować systemy i infrastrukturę It przed zakupem. K3Business Park to 1500 m2 pomieszczeń biurowych o najwyższym standardzie, dodatkowo dostępny parking dla Klientów na terenie siedziby firmy.

Jakie wyzwania mieliście?

To nasz pierwszy budynek, sam zająłem się koordynacją prac ekipy budowlanej. Gdy doszło do etapu wnętrza branżyści i budowlańcy mieli wiele pytań. O rozkład funkcjonalny, sufity, elektrykę, ściany, rodzaj materiałów, kolorystykę. Powiedziałem wystarczy, już odbieram tysiące telefonów, a jeszcze prowadzę swoją działalność biznesową. Poszukam kompetentnych osób, które wesprą mnie w tych decyzjach i rozmowach. Kogoś, kto zna ten rynek, zajmuje się biurami, a nie domami.

Jaką rolę pełnił Helikon?

Umówiliśmy się na 3 obszary:

– obszar 1: zaprojektowanie części wspólnych

– temat 2: zaprojektowanie i wyposażenie przestrzeni drugiego piętra

– temat 3: pomoc w wynajmie biur w budynku 1500 mkw

Finalnie sami znaleźliśmy najemcę, a Helikonowi powierzyliśmy dwa obszary.

Jeden to zaprojektowanie części wspólnych. Tj. holu wejściowego, klatki schodowej, łazienek, aneksów kuchennych, sali konferencyjnej dostępnej dla wszystkich najemców. Dzięki temu stworzyliśmy spójny i nowoczesny wizerunek budynku.

W zakresie było zaprojektowanie i doradztwo dotyczące układu i materiałów dotyczących posadzki, schodów, ścian, oświetlenie dekoracyjne, projekt łazienek, wyboru armatury.

Drugi to zaprojektowanie i wyposażenie przestrzeni naszej firmy K3 System, biuro 500m2.

W zakresie było zaprojektowanie i doradztwo dotyczące korekty rzutu funkcjonalnego, uwzględniającą strukturę organizacyjną i procesy, które dzieją się w codziennym życiu firmy. Zaprojektowanie wizerunku biura, projekt wykładzin, dobór kolorystyki wyposażenia i elementów dekoracyjnych, koordynacja dostaw i montażu wyposażenia.

Jakie wnioski?

Warto rozmawiać. Warto skorzystać z profesjonalnego projektu i doradztwa. Mieliśmy to szczęści, że trafiliśmy na Helikon.

Warto nie zbaczać z wytyczonej drogi. Nawet dłużej go realizować. My założyliśmy, że będą to 2 lata. Duża część budżetu poszła na kubaturę. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Helikon. Poprzez proste „ludzkie” podejście, dyskusje, dokonaliśmy jak najlepszego wyboru. Czasami nie było, łatwo. Wszystkie ręce były na pokładzie i szliśmy do celu. Jesteśmy dumni z naszego centrum biurowego. Wnętrza mają wysoki standard, to inwestycja w nasz wizerunek, nasz rozwój. Pomysłów może być tysiące, produktów są tysiące, sama perspektywa szukania ich w internecie przeraża. Po co? Są osoby, które robią to na co dzień, mają doświadczenie techniczne, zmysł estetyczny, mówią co warto, a co nie. Ułatwiają proces decyzyjny.

Mamy 2023. Jak nowa siedziba wpłynęła na rozwój Pana biznesu?

W ostatnich latach mocno rozwija się część biznesowa K3System  obejmująca świadczenie usług IAAS oraz cloud – m.in. bardzo dynamicznie rozwijająca się platforma K3Cloud oferuje cloud publiczny, prywatny oraz hybrydowy. W K3Buisness Park znajduje się laboratorium oraz środowiska testowe i linie wsparcia dla oferowanych systemów IAAS oraz K3Cloud..  

Powstanie centrum szkoleniowe IT  Akademia K3 pokazało nam bardzo duże zapotrzebowanie na wiedzę z najnowszych technologii informatycznych.

Możliwość wsparcia Klientów – Centrum Technologii IBM to nasz najnowszy pomysł a zarazem  strzał w dziesiątkę!  Nasi Klienci są bardzo zadowoleni z możliwości poznania oraz przetestowania w warunkach odzwierciedlających środowiska produkcyjne, produktów i systemów jednego z największych światowych producentów IBM.

Dziękujemy Panu Michałowi Kowalskiemu- Prezesowi Zarządu K3System Sp. z o.o. , za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Firma K3System powstała w 1998 roku i w tym roku obchodzi 25 lecie działalności. Główny obszar działania to obsługa informatyczna firm i instytucji polegająca na analizie, projektowaniu, dostawie kompletnych rozwiązań informatycznych oraz wsparciu przez cały cykl życia oferowanych systemów.

Firma Helikon powstała w 1992 roku i w tamtym roku obchodziła 30 lecie. Główny obszar działania to pomoc w organizowaniu biur, którymi chcą się chwalić. Zajmują się całym procesem – od analizy realnych potrzeb, przez projekt, po kompleksową realizację z wyposażeniem i adaptacją w nowym miejscu pracy.

Napisz do nas: biuro@helikon.pl

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

STWÓRZ Z NAMI SWOJE IDEALNE BIUROUmów się z naszym doradcą lub/i projektantem

Umów się na wstępną analizę.
Już podczas pierwszej rozmowy dowiesz się, jak możemy Cię
wesprzeć w zaprojektowaniu, w zmianie lub reorganizacji biura.

Zadzwoń teraz

Na numer
+48 662 268 214

Napisz do nas mail

Na adres biuro@helikon.pl
skontaktujemy się z Tobą

Umów się na konsultację ze specjalistą

Wybierz dogodny
dla Ciebie termin